Praha je kolébkou veganů. V počtu restaurací jasně vede!

Vegetariáni už v dnešní době nemají problém najíst se v běžných restauracích. Nabídka bezmasých pokrmů se rozšířila, dávno ji netvoří jen palačinky nebo smažený sýr. Vegani ovšem nemají šanci se v běžné restauraci najíst. Najít jídlo, které obsahuje jen a pouze rostlinné suroviny, je téměř nemožné. Naštěstí existují restaurace, které se zaměřují čistě na veganskou stravu. Nejvíce restaurací (nejen) pro vegany se vyskytuje v Praze. Zde jsou ty nejnavštěvovanější.

Loving Hut

Loving Hut je síť veganských restaurací po celém světě. V Praze tuto restauraci najdete celkem na šesti místech: V Černé labuti poblíž Náměstí republiky, na Jugoslavské ulici u Náměstí Míru, v OC Quadrio poblíž Národní třídy, v OC Nový Smíchov u stanice Anděl a dále na Budějovické a na Letné. Restaurace si dává za cíl ukázat, že veganská strava může být navzdory předsudkům pestrá a bohatá na všechny živiny, stačí se jen trochu soustředit na výběr potravin. Ochutnáte různé saláty a polévky, asijské speciality a pozor, také veganskou alternativu klasického českého řízku.

Vegan’s Prague

Restauraci Vegan’s Prague najdete v blízkosti stanice metra Staroměstská. Kromě výborného jídle je restaurace oblíbená také pro svou pěknou lokalitu: Za pěkného počasí lze jíst na terase, ze které se skýtá nádherný pohled na Hradčany. Nemáte čas restauraci navštívit osobně? Nevadí, možný je také rozvoz hotových pokrmů do vašeho domova nebo zaměstnání.

Pastva

K restauraci Pastva se pohodlně dostanete metrem linky B. Vystupte na stanici Anděl. Nabídka jídel pochází z různých koutů světa. Ochutnáte třeba thajský arašídový ramen, květákový steak nebo mexický burger – přirozeně bez masa. Bohatá je také nabídka nápojů. Káva se samozřejmě podává s rostlinným, nikoliv kravským mlékem.

Publikováno: 14. 03. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Laura Kubešová