Doplňky stravy pro správnou funkci pohybového aparátu, zubů a cév

O správnou funkci našeho těla pečujeme různými cestami. Snažíme se zdravě jíst, hýbat se, odpočívat a nabírat síly na další dny. Jak podporovat imunitní systém, pohybový aparát, dobrou kvalitu zubů nebo dokonce jak pečovat o cévy, aby byly v dobré formě?

Vitamin D3

O vitaminu D3 se ve velké míře začalo mluvit především v době koronavirové, jeho pozitivní účinky však nejsou pouze v podpoře imunitního systému. Vitamin D3 dokáže tělo přijímat ze slunce, nelze však říct, že jej má populace dostatek. V období, kdy se snižuje délka slunečního svitu a v některých dnech až týdnech v Česku úplně chybí, se tělu vitamin D3 nedostává. Je přitom důležitý pro správnou stavbu zubů, stará se o správnou hladinu vápníku v krvi, napomáhá při vstřebávání a využití vápníku a fosforu a napomáhá udržovat dobrou psychickou kondici. To se v období bez sluníčka hodí.

Vitamin K2

Tento vitamin spadá do skupiny vitaminů K. V dobách ne úplně dávných byl známý pouze vitamin K1, který má odlišné vlastnosti od K2. Vitamin K2 napomáhá k dobrému stavu kostí a podílí se na normální srážlivosti krve. Oba tyto vitaminy jsou rozpustné v tucích a proč o nich mluvíme najednou? Pracují totiž synergicky v procesu mineralizace kostí. Úkolem vitaminu K2 je transportovat vápník do cílových tkání, kde je potřebný. Zajišťuje, aby se neukládal v cévách a nevznikalo jejich kornatění neboli kalcifikace. Jakmile je vápník přepraven tam, kde má, přichází na řadu vitamin D3. Ten se podílí na dobré absorpci vápníku a následnému využití.

Woldohealth Vitamin D3 + K2

Dostupný doplněk stravy s obsahem vitaminu D3 1 000 IU a vitaminu K2 20 μg ve formě MK7. Tato forma je považována za kvalitní a biologicky dostupnou, dobře se vstřebává. Produkt v olejové verzi je dodáván v lahvičce z jantarového skla, která jej chrání před slunečním zářením a prodlužuje jeho trvanlivost.