Proč potřebujete vyváženou stravu

Protože potřebujete mít čistou pleť a zdravé vlasy!

Kůže je první obrannou linií těla proti mechanickému poškození, mikroorganismům a ultrafialovému záření. Proto je důležité dbát na dobrý stav pokožky a vlasů, abyste se cítili dobře. Vaše strava může mít vliv na zdraví vaší pokožky a vlasů, včetně poruch výživy, potravinových alergií a dokonce i nadměrného množství určitých skupin potravin. Proto je důležité dodržovat vyváženou stravu, aby byla vaše pleť a vlasy zdravé.

Většina vlasů se skládá z bílkovin. Existuje mnoho produktů na posílení vlasů bohatých na bílkoviny, které lze zakoupit, ale nejlepší způsob, jak posílit vlasy, je začít se stravou bohatou na bílkoviny. Stejně tak je nezbytná voda. Lidské tělo, a zejména pokožka hlavy, se skládá převážně z vody. Pití dostatečného množství vody pomáhá nejen udržovat zdravou pokožku, ale také podporuje růst vlasů.

Co je to vyvážená strava?

Pokud hovoříme o zdravé stravě, máme na mysli konzumaci širokého spektra potravin z různých kategorií, zejména:

  • Zelenina a ovoce
  • Bílkoviny, jako jsou ryby, maso, vejce, sója a fazole
  • Mléčné výrobky jako nízkotučné mléko, sýry a jogurty
  • Sacharidy jako rýže, těstoviny, brambory a celozrnné pečivo
  • Zdravé tuky, jako je olivový olej

Doporučuje se vyhýbat se sladkým nápojům a pochutinám a také potravinám, které obsahují přidané nasycené tuky, jako jsou zpracované maso, chipsy, pečivo a koláče. Abyste zůstali hydratovaní a pomohli tělu optimálně fungovat, pijte hodně vody.

Proč potřebujete vyváženou stravu? 

Zdravé stravování nemusí být obtížné. Pokud se budete řídit radami lékařů a vyváženou stravou, budete na správné cestě ke zdravějšímu životu. Důležité je také zařadit do jídelníčku vitamin d3 z čistých obalů. Tyto doplňky stravy a vitamíny jsou vyrobeny z čistě přírodních složek, které byly testovány na účinnost a čistotu. Na bezpečné změny ve stravě pro péči o pleť a růst vlasů není nikdy pozdě ani příliš brzy. Proč potřebujete vyváženou stravu, pokud chcete mít čistou pleť a vlasy?

1. Hydratační účinek

Dva nejčastější kožní problémy, které se vyskytují u mužů i žen, jsou suchá pleť a akné. Obecně jsou tyto problémy způsobeny nezdravou stravou. Důležitou součástí výživné stravy je konzumace dostatečného množství zdravých tuků, které pomáhají udržovat pokožku hydratovanou a pružnou. To přirozeně hydratuje vaši pokožku a vlasy zevnitř.

2. Boj proti zánětu

Vyvážená strava vás nejen udržuje zdravé a štíhlé, ale může také ovlivnit vaši pleť. Ovoce a zelenina poskytují antioxidanty, které mohou pomoci v boji proti vráskám, zatímco zdravé tuky obsažené v rybách pomáhají udržovat pleť hydratovanou. Vyvážená strava dodá vaší pleti přirozený lesk.

Díky nedostatku zdravých tuků ve stravě se navíc může výrazně projevit na vaší pleti a vlasech. To může způsobit vysušení a šupinatění kůže a také potenciální zvýšení zánětu. Kokosový olej je proslulý svou schopností přirozeně hydratovat pokožku a vlasy. Lidé již léta používají kokosový olej jako domácí prostředek proti suché pokožce a lámavosti vlasů.

3. Celkově zdravější vzhled

Strava bohatá na živiny vám může pomoci vypadat co nejlépe, protože dodává pokožce potřebné živiny, aby zůstala pružná a hladká. Může také pomoci snížit výskyt vrásek. Vaše vlasy obvykle potřebují správnou výživu, která zahrnuje dostatečné množství bílkovin, aby zůstaly měkké, lesklé a zdravé.

4. Ochrana proti stárnutí fotografií

Možná vás překvapí, že to, co jíte, může pomoci zabránit fotostárnutí, což je proces stárnutí způsobený ultrafialovým zářením ze slunce. Přestože samotné perorální doplňky stravy nestačí k ochraně před škodlivými paprsky, lze je používat v kombinaci s opalovacím krémem a ochranným oděvem.

Antioxidanty, jako jsou vitaminy C a E, mohou pomoci chránit před poškozením sluncem. Ty se nacházejí v ovoci a zelenině, zeleném čaji a dokonce i v čokoládě. Některé produkty obsahují kombinaci obou vitamínů pro dodatečnou ochranu. Vitamin E je schopen absorbovat energii ultrafialového záření, čímž zabraňuje poškození pokožky.

5. Lepší stárnutí

Proč volit bolestivé a drahé botoxové procedury, když můžete zlepšit stav své pleti změnou stravy? Ovoce a zelenina s vysokým obsahem antioxidantů mohou pomoci chránit vaši pleť. Bobule s obsahem antioxidantů a omega-3 mastných kyselin pomáhají zlepšovat kvalitu kožních buněk a zpomalovat projevy stárnutí.

Neexistuje žádný složitý postup nebo vzorec, který by vám zajistil čistou pleť a zdravé vlasy. Je to tak snadné, jako dodat tělu prospěšné živiny pro boj s toxiny. Jak možná víte, zdravá strava je pro zdravou pleť a vlasy zásadní. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, musíte se o své tělo starat zevnitř. Vyvážená strava a užívání vitamínů zlepší váš vzhled i celkové zdraví a energii.

Publikováno: 11. 02. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Laura Kubešová

Tagy: strava | stárnutí