Vydatná jídla pro rodinu s omezeným rozpočtem

Jíst zdravá jídla připravovaná doma je pro rodiny na celém světě důležité. Nejenže je to prospěšné pro vaše zdraví, ale také to může ušetřit peníze ve srovnání s jídlem v restauracích. Mnoho rodin si však myslí, že zdravá strava znamená měsíční navýšení rozpočtu na potraviny, což pro ně nemusí být proveditelné. Někteří lidé si navíc myslí, že příprava zdravých jídel vyžaduje mnoho dovedností a času v kuchyni. Ne vždy je to pravda a existuje spousta zdravých jídel, která lze připravit v rámci vašeho rozpočtu a v čase, který si přejete.

Výživná a chutná jídla nemusí být drahá, aby si rodiny mohly užívat mnoha výhod zdravého stravování doma. Zde je několik tipů na otestované jídla, které vám pomohou začít vařit vydatná jídla s omezeným rozpočtem.

Plánujte si jídlo

Chcete-li úspěšně naplánovat plnohodnotná jídla pro svou rodinu, je prvním krokem plánování jídel. Vyhraďte si během týdne nebo o víkendu čas na to, abyste se rozhodli, jaká jídla chcete vařit. Poznamenejte si ingredience, které již máte, a ty, které potřebujete dokoupit, a přidejte je do nákupního seznamu. Tím zajistíte, že při nákupu nakoupíte jen to, co potřebujete na daný týden, a vyhnete se tak nadměrnému nakupování. Umožňuje vám také vybrat si recepty a položky v rámci vašeho rozpočtu.

Naplánujte si nákupy potravin

Když už máte vymyšleno, jaká jídla budete vařit, a sestavený seznam potravin, měli byste si naplánovat cestu do obchodu s potravinami. Věnujte nějaký čas prohlížení týdenních inzerátů, abyste zjistili, jaké speciální nabídky obchod nabízí. Například některé obchody mají obvykle ve středu výprodej produktů. Porovnání seznamu potravin s týdenní reklamou vám pomůže zjistit, ve kterém obchodě a ve kterých dnech jsou pro vaše jídla nejvýhodnější. Díky tomu budete mít přehled o nejlepších nabídkách a budete se držet v rámci rozpočtu.

Příklady vydatných jídel

Příprava jídel nevyžaduje, aby byl člověk mistrem kuchařem. Existuje mnoho jednoduchých receptů, které jsou jednoduché a levné. Shromáždili jsme několik příkladů výživných pokrmů, které vám mohou pomoci zůstat v rámci vašeho rozpočtu. Některé z nich mohou být dokonce uvařeny za méně než půl hodiny.

Tuňákové těstoviny

Toto jídlo je nejen rychlé a jednoduché na přípravu, ale je to také jedno z nejúspornějších jídel na přípravu.

Kuřecí koláče

Tento lahodný kuřecí koláč je cenově výhodný recept, který jistě zaujme lidi všech věkových kategorií, včetně dětí! Je to také skvělý pokrm, který si můžete přizpůsobit, protože ingredience můžete snadno nahradit jakoukoli zeleninou, kterou máte k dispozici.

Kuřecí a cuketové linguini

takže je ideální pro rušné všední večery V tomto receptu se místo těstovin používají cuketové linguini, které jsou díky přítomnosti kuřecího masa a zeleniny mnohem zdravější variantou. Jde o úsporné jídlo, jehož příprava trvá jen dvacet minut, takže je ideální volbou pro rušné všední večery.

Zdravá kuřecí polévka s nudlemi

Klasickým, zdravým a úsporným jídlem je kuřecí polévka s nudlemi. Její krása spočívá v univerzálnosti, protože ji lze upravit podle vlastních preferencí. Můžete například zahrnout různé druhy zeleniny, jako je brokolice nebo mrkev, nebo cokoli, co máte po ruce, například dýně a rajčata. Takto si můžete připravit jídlo, které je výživné, cenově dostupné a pokaždé chutná jinak.

Závěrečné myšlenky

Zdravé stravování se může zdát jako nedosažitelný cíl, ale při správném plánování je to rozhodně možné. Je důležité věnovat čas vytvoření nákupního seznamu, abyste se vyhnuli nadměrným výdajům za ingredience, které vaše vaření nezlepší. Kromě toho je velmi důležité naplánovat si rozpočet, abyste se drželi na uzdě a měli přehled o limitu svých výdajů. Nakonec prozkoumejte týdenní inzeráty obchodů, abyste našli cenově nejvýhodnější varianty požadovaných potravin. Může se to zdát jako náročná příprava, ale jakmile si na ni zvyknete, budete jíst zdravější jídlo, které jste si sami uvařili, a zároveň se vejdete do svého rozpočtu.

Publikováno: 17. 02. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Laura Kubešová