Lesklokorka lesklá neboli Reishi a vše, co o ní potřebujete vědět

Starodávná houba Reishi se tradičně používá v čínské medicíně. Reishi se vyznačuje teplou teplotou a hořkou chutí. Jinak se nazývá také Zheng Qi, hojně se používá při onkologických potížích. Podporuje imunitní systém, pomáhá buňkám s regenerací. Někdy lze používá při klasické chemoterapii a radioterapii. Doslova maže buňky protkané onkologickou nemocí.

Reishi a její účinky

Podporuje energii v těle, účinkuje především na ženy. Dá se použít jako prevence u běžné nebo chronické únavy, ze které vznikne tzv. únavový syndrom, nebo syndrom vyhoření. Čínská medicína na ní pohlíží romantickým pohledem. Harmonizuje s duší daného člověka. Tip: Jak je to s "královnou hub" doopravdy, se dozvíte z této Reishi recenze na Ecoblogu. Dalším účinkem je výživa srdce, biologické omlazení či jiným slovem zpomaluje stárnutí. Při únavě se používá ve formě prášku. Ačkoliv dnes víme, že psychickou rovnováhu ovlivňuje nejen nervová soustava v mozku a v žaludku, čínští lékaři a staří taoisté věří, že klíčem k duševní pohodě je zdravé srdce. Výživa se týká červených krvinek, které rychleji okysličují organismus. Říká se, že Reishi se žvýkala před meditací taoistický mnichy. Co ale víme stoprocentně, je její blahodárnost na léčbu ledvin, které také mohou rozladit naši náladu. Pokud se zaměříme na plíce, její účinky působí na tělo tak, že absorbuje hlen a pomáhá při zvýšené dušnosti a kašli. Respiračním problémům se lze také vyhnout, ale nesmí být už v další fázi. S jemnými infekcemi v krku si však poradí skvěle. A výčet pozitiv nekončí. Dokáže pracovat s pokožkou a kožními vadami. Lépe se s její konzumací spaluje cukr, takže je vhodná pro cukrovkáře s typem dvě. Ženám poskytuje snadnější menstruaci, pokud je trápí bolest.

Odkud Reishi pochází?

Co se týče samotné houby, roste na stromech. Kombinuje se s dalšími houbami z Asie. Někdy se jí říká blahodárná nebo božská houba. Při pěstování lze využít všechny fáze a části jednoho exempláře. Je zároveň antioxidantem a poskytuje celou řadu dalších procesů, některé se do těla vstřebávají, jiné zase ne. Další výzkumy ukazují, že se může v budoucnu jednat o vhodný lék pro epileptiky. Když byly houby testovány na myších. Zlepšila se výrazně jejich paměť a kognitivní funkce. Dokonce je jednalo o obnovení paměťového zápisu. Reishi lze koupit v obchodech s biopotravinami, v obchodech s tradiční čínskou medicínou nebo jako medikace v lékárnách.

Publikováno: 10. 11. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Laura Kubešová