Jak posílit imunitu na zimu

Zima je období chřipek a nachlazení. Málokdo virům a bakteriím nepodlehne, skoro každý skončí minimálně s krátkým nachlazením. Chcete se tomu letos vyhnout? Zapracujte na své imunitě, abyste byli odolní a nemuseli se omezovat nepříjemnou nemocí. Zde jsou tipy, jak na to.

Jezte zdravě

Vyvarujte se těžkým mastným jídlům a jednoduchým cukrům. Zařaďte do svého jídelníčku co nejvíce ovoce a zeleniny, abyste doplnili potřebné vitaminy a minerály. Zdravá strava má pozitivní vliv nejen na imunitu, ale také na hmotnost a náladu. Vyvážený jídelníček vám prospěje po mnoha stránkách.

Sportujte

Sport zvyšuje imunitu a celkovou odolnost. V chladném období se nedá chodit na dlouhé procházky, nejsou ideální podmínky pro běh, cyklistiku ani třeba beach volejbal. Přesto je spousta aktivit, které můžete dělat. Choďte do fitness centra, plavejte, bruslete nebo třeba lyžujte.

Dbejte na psychohygienu

Mytí rukou, pravidelnou sprchu ani úklid domácnosti vám určitě připomínat nemusíme. Jak na tom ale jste s dodržováním psychohygieny? Nepodléháte příliš stresu? Nekladete na sebe přehnaně velké nároky? Spíte dostatečně? Nedeptáte se špatnými vzpomínkami? Starat se o své duševno je důležité – a to i pro imunitu. Tělo znavené psychickými problémy a stresem není schopné dostatečně odolávat kapénkovým infekcím.

Pijte čaje

Když jste nemocní, určitě si čaje vaříte. Víte ale, že kvalitní čaje pomáhají nemocem také předcházet? Blahodárné účinky ovšem nečekejte od levných porcovaných čajů. Navštivte raději specializovanou prodejnu a kupte si kvalitní sypané čaje. Je přitom jedno, zda zvolíte pravý čaj z čajovníku, nebo si vyberete nějaké bylinky. Účinky mají všechny. Čaje si dopřávejte každý den, a to nejlépe hned několikrát.

Publikováno: 14. 03. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Laura Kubešová