Nedaří se vám zhubnout? Vyvarujte se těmto 5 chybám!

Pokoušíte se zhubnout, ale stále vám to nejde? Kila i centimetry se vás drží, i když se je snažíte shodit? Možná se nevědomky dopouštíte chyb, které úbytku hmotnosti brání. Přečtěte si 5 nejčastějších chyb a zjistěte, proč nehubnete.

1. Jíte málo

Některé diety radí omezit příjem kalorií na minimum. Je pravda, že hmotnost při takovém stravování rychle klesá. Nízký příjem kalorií ovšem není udržitelný. Tělo nedostává tolik energie, kolik potřebuje, a tak se nakonec neudržíte a sníte vše, co uvidíte. Ani se nenadáte a jojo efekt je na světě.

2. Stravujete se nepravidelně

Jednou obědváte v jedenáct, jindy až ve dvě, někdy se navečeříte v šest, jindy se v osm odbudete něčím malým. Přestože jsou všechny pokrmy zdravé, hubnutí se nedaří. Nepravidelné stravování zpomaluje metabolismus. Tělo si pro jistotu ukládá energii „na horší časy“. Proto byste měli jíst vždy v přibližně stejnou dobu.

3. Večer nejíte

Říká se, že po 17. hodině by se nemělo nic jíst, ale to je lež. Jíst se nemá zhruba hodinu až dvě přes spánkem. Jestliže tedy neusínáte v 19 hodin, je večeře před pátou příliš brzká. Je ovšem pravda, že večerní jídla by měla být lehká.

4. Pijete alkohol

Alkoholické nápoje obsahují vysoké množství kalorií. Jejich konzumace navíc zvyšuje chuť k jídlu – jen si vzpomeňte, kolik toho za večer s alkoholem sezobete. Tuky pak vůbec nepřibývají, přestože možná máte jinak ukázkový jídelníček.

5. Možná jste jen moc nároční!

Hubnutí je běh na dlouhou trať, rozhodně nečekejte, že změny půjdou poznat během pár týdnů. Na výraznější výsledky si musíte počkat. Jako první je poznáte podle čísla na váze. Zásadnější změny ve vzhledu přijdou až potom. Buďte trpěliví a vyčkejte. Berte také na vědomí, že pomalé hubnutí je zdravější. Rychlý úbytek váhy by vám mohl ublížit, navíc by se nejspíš brzy dostavil jojo efekt.

Publikováno: 23. 11. 2022

Kategorie: Nezařazené

Autor: Laura Kubešová