Je překyselení organismu jen mýtem nebo skutečnou nemocí? A jak z něho ven?

Trápí vás častá únava a neutuchající bolest hlavy? Možná jste jen přetažení, ale možná, že váš organismus bije na poplach. Předtím než se vydáte k lékaři s některým ze symptomů nevyrovnaného pH, vyzkoušejte několik drobností, které vám napoví, zda se vás překyselení týká a zároveň vám alespoň trochu uleví.

Jak se projevuje překyselený člověk?

Především je neustále unavený, chybí mu energie i na zvládání běžných denních povinností a spánkem ji jen těžko doplní. Přitom trpí i bolestmi svalů a zad, které nemají zjevný důvod. Občas se mohou přidat i ekzémy a ucpaný nos spojené s poruchami vyměšování, tedy zácpou či průjmem. Jak ale na překyselení organismu vyzrát? Základem je změna jídelníčku a zařadit byste měli také tělesné cvičení. Pomoci mohou samozřejmě také životabudiče v podobě bylinných preparátů, které vám pomohou překonat nejhorší období.

Méně jezte a začněte cvičit

Kromě střídmého jídelníčku, z něhož pokud možno vyřadíte velké množství masa, sladkostí a mléčných výrobků, se zaměřte také na pravidelné cvičení. Ideální je pohyb na čerstvém vzduchu a to i v zimě. Nebo spíše právě v zimě. Tělo potřebuje chlad k tomu, aby se začalo zbavovat nežádoucích kyselin. Samozřejmě pomůže i snížení množství jídla a náhrada jeho části čerstvou zeleninou.

Nemáte energii na cvičení?

Každá změna životního rytmu je v počátku těžká. Především ta spojená s nárůstem fyzické aktivity. Pokud vám chybí energie na cvičení, pomozte si přírodní cestou. Vitalitu vám dodá například kotvičník zemní, který jednoduše seženete v kapslích. Ty si můžete nosit sebou prakticky kamkoliv a vždy, když bude potřeba, doplnit si svoji dávku. Podobně jako kotvičník vám energii rychle doplní také guarana pocházející z Jižní Ameriky. Tu používali ke zvládání dlouhých cest za zvěří již staří Indiáni, kteří díky ní vydrželi delší dobu bez potravy. A právě tento vedlejší účinek guarany můžete při snaze o odkyselení organismu také výhodně využít. Guarana totiž snižuje chuť k jídlu a pomáhá s hubnutím. Nebudete mít tedy neustálý hlad, který by vás nutil k přejídání a konzumaci potravin s vysokým glykemickým indexem a energetickým potenciálem, tedy především masa a sladkostí. Guarana je opravdu výborným prostředkem na cestě k odkyselení organismu. Nepočítejte ale se zázraky, aby se její účinky projevily, je potřeba ji konzumovat pravidelně alespoň 2 týdny.

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Laura Kubešová